Muzeum UKW
Europejska Noc Muzeów 2024 r. Europejska Noc Muzeów 2024 r.

Europejska Noc Muzeów 2024 r.

Podczas Nocy Muzeów 2024 w Bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego odbyła się kolejna edycja World Urban Art, podczas której każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. 

Na licznie przybyłych, od godziny 18.00, czekał Dariusz Paczkowski (znany również jako 3fala) - autor portretów znanych osobistości ze świata szeroko pojętej kultury oraz nauki. Twórca osobiście opowiedział o okolicznościach powstawania dzieł oraz swoich relacjach z osobami widniejącymi na portretach jakie zawisły w galerii Biblioteki.

Kolejnym punktem programu była prezentacja Andrzeja Dudka-Dürera, której towarzyszyła muzyczna aranżacja własna tego wielowymiarowego artysty. Wspólnie z odwiedzającymi wykonał on także dwa dzieła malarskie. Fantastyczny efekt artystycznego działania zgromadzonych przerósł nasze najśmielsze oczekiwania! Ustalono, że stworzone prace zostaną przekazane do sprzedaży, z której zysk przeznaczony zostanie w całości na cele charytatywne.

Jak na Noc Muzeów przystało - nie zabrakło chętnych do odwiedzenia wystaw naszego Muzeum, dostępnych wraz z opcją oprowadzania kuratorskiego przez organizatora wystawy World Urban Art 2024 - Jarosława Pijarowskiego.

Także znajdująca się w Pracowni Pamięci Bydgoszczan i Regionu czasowa wystawa - AutografExpo 2024, dotycząca Polskich Olimpijczyków, cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Jak co roku dziękujemy naszym Gościom za tak liczne przybycie!

Fotorelacja na stronie: https://muzeum-uniwersyteckie.ukw.edu.pl/jednostka/muzeum-ukw/galeria-zdjec-muzeum/74998

Tekst: Joanna Gurgul

Noc Muzeów 2024