Europejska Noc Muzeów 2023 - zaproszenie Europejska Noc Muzeów 2023 - zaproszenie

Europejska Noc Muzeów 2023 - zaproszenie

W sobotę 13 maja 2023 roku Muzeum Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego dołączy, już po raz kolejny, do obchodów Europejskiej Nocy Muzeów. Tym razem jednak, zamiast do zwiedzania wystaw stałych zaprosimy przybyłych do udziału w wyjątkowym wydarzeniu - I edycji World Urban Art Night. W trakcie wydarzenia otwarta zostanie wystawa sztuki współczesnej World Urban Art.

• Podczas wernisażu odbędzie się performance „Czy siedzi w Tobie Herostrates?” w nawiązaniu do opowiadania J. P. Sartra, sztuki Grupy Twożywo oraz tekstów J. Pijarowskiego (twórcy festiwalu).

Część 1. rozpocznie się o godz. 19.19 na parterze Biblioteki UKW, a część 2. o godz. 20.20 (I piętro).

• Na parterze będzie można na bieżąco śledzić proces tworzenia dzieła realizowanego przez artystę z Niemiec – Christopha Tschernatsch’a.

• W Galerii biblioteki, w Pracowni Pamięci Bydgoszczan i Regionu, a także na korytarzach eksponowane będą prace uznanych artystów, związanych ze sztuką współczesną m.in. Alexandra Rodina, Petera Missinga związanych z Domem Sztuki - Kunsthaus Tachales w Berlinie. Pojawią się również nowe prace Sheparda Faireya, Lee Eelusa, Gu-Tang Clan’u i innych twórców.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie oprawa muzyczna przygotowana przez Teatr Tworzenia Jarosława Pijarowskiego oraz dr hab. Wojciecha Dyngosza, prof. Akademii Muzycznej.

Gorąco polecamy udział w tym wyjątkowym wydarzeniu artystycznym! Tego dnia Biblioteka UKW będzie otwarta dla zwiedzających aż do północy!

Wystawa czynna będzie do końca września 2023 roku.

______________________________________________________________

Wydarzenie objęli patronatem medialnym: Express Bydgoski, Gazeta Pomorska, bydgoszcz.naszemiasto.pl

Szczegóły programu Nocy Muzezeów 2023 znajdziecie na stronie: kulturawzasiegu.pl

NOC KONKURSÓW!

Zbieraj pieczątki i wygrywaj nagrody!

Weź udział w konkursie, odwiedź obiekty biorące udział w Europejskiej Nocy Muzeów, zbierz minimum 6 stempli, które otrzymasz w kasach i wygraj atrakcyjne nagrody!

Pełen regulamin konkursu znajdziecie pod linkiem: zdj/ftps/1813/REGULAMIN-_loterii_fantowej_ENM_2023.pdf