Profesor Roman Ossowski w trakcie wykładu Profesor Roman Ossowski w trakcie wykładu

Otwarcie wystawy: "Profesor Roman Ossowski - wybitna osobowość nauki"

24 października 2022 r. odbyło się w Muzeum UKW uroczyste otwarcie wystawy Jubileuszowej Prof. Romana Ossowskiego z okazji 80-tych urodzin i ponad 50-lecia pracy zawodowej. Licznie przybyli goście, w tym Społeczność Akademicka, byli świadkami interesującej rozmowy z Naukowcem, którą poprowadziła dr Anna Antonina Nogaj – absolwentka Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy i zarazem psycholog muzyki.

Zaprezentowany został okolicznościowy film przygotowany przez współpracowników Profesora z Instytutu Psychologii.

Odwiedzający mieli możliwość zapoznania się z wystawą poświęconą życiu naukowemu oraz prywatnemu Prof. Romana Ossowskiego. Wśród eksponowanych pamiątek znalazły się m.in.: medale, odznaczenia państwowe, dyplomy, listy gratulacyjne, a także zdjęcia, obraz wykonany przez Monikę Dekowską - absolwentkę kierunku psychologia czy karykatura Jubilata autorstwa Lesława Kuczerskiego.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy, która dostępna jest w Pracowni Pamięci Bydgoszczan i Regionu na I piętrze Biblioteki UKW do 15 listopada 2022 r.