Europejskie Dni Dziedzictwa 2022 r. Europejskie Dni Dziedzictwa 2022 r.

Europejskie Dni Dziedzictwa 2022 r.

W sobotę, 17.09.2022 r., reprezentacja Muzeum przyłączyła się do organizowanych w Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego Europejskich Dni Dziedzictwa.
Tegoroczna, jubileuszowa, bo już 30. odsłona tego wydarzenia przebiegała pod hasłem „Połączeni dziedzictwem”. W Bibliotece rozszerzono je dodatkowo na "Słowo, obraz, wiedza i więzi społeczne - dziedzictwo kulturowe w przestrzeni uniwersyteckiej". Taki był też motyw przewodni wystawy towarzyszącej wydarzeniu, na której zaprezentowaliśmy unikalne materiały z naszych zbiorów dotyczące kultury studenckiej i działalności klubu Beanus '70.
Wystawie towarzyszył wykład
???? "Kultura studencka (1950-1990). Co nam zostało z tamtych lat?" - dr Aldony Chlewickiej-Mączyńskiej.
Dodatkowo o historii klubu studenckiego Beanus '70 opowiadał zebranym również pan Jerzy Serwiński - wieloletni członek i kierownik klubu.
Poza tym wszystkim można było także zapoznać się z naszą wystawą stałą! Po "Saloniku Weissa" oprowadzała zainteresowanych mgr Joanna Gurgul, a uzupełnieniem dla jej opowieści była prelekcja
???? "Dziedzictwo wielkiego mistrza Wojciecha Weissa" - dr Agnieszki Wysockiej.