Europejska Noc Muzeów 2022 r. Europejska Noc Muzeów 2022 r.

Europejska Noc Muzeów 2022 r.

To była niezwykła noc! 14 maja do Muzeum UKW licznie przybyli zwiedzający.

Główną atrakcją wieczoru był wykład Przemysława Drzewieckiego z historii poczty polskiej i prezentacja zbiorów filatelistycznych połączona z warsztatami, prowadzona przez Waldemara Kawińskiego. Obaj panowie reprezentowali Polski Związek Filatelistów. Zwiedzający mogli podziwiać między innymi kolekcję znaczków i kopert z Leonem Wyczółkowskim. Dodatkową atrakcją była wystawa pocztówek z Lourdes, otrzymanych w darze od ks. Jana Kołeckiego, o której w przejmujący sposób opowiadała mgr Olga Cuske. Po wystawie stałej, dotyczącej historii Uczelni, pamiątkach z nią związanych, a także klubu studenckiego Beanus ' 70, oprowadzała mgr Joanna Gurgul.

Zwiedzający mieli także okazję przyjrzeć się z bliska szkicom Wojciecha Weissa, przebywać w otoczeniu mebli i fortepianu Mistrza oraz posłuchać anegdot na jego temat. Szczególne zaintersowanie odwiedzających muzeum zwracała gablota poświęcona działalności nieistniejącego już klubu Beanus '70. U wielu osób - które dzieliły się tym z nami - przywoływała wspomnienia imprez, w których aktywnie uczestniczyły jako studenci, na twarzach wielu pojawiał się w tym miejscu uśmiech. Jesteśmy wdzięczni naszym gościom za zainteresowanie i tak liczne odwiedziny. Do zobaczenia za rok!

Fotorelacja z Nocy Muzeów